Podsumowanie okienka transferowego

• autor: szewanton, 2016-04-08 22:59

Wawel jak wiecie jest już daleko za problemami natury formalnej. Znaczy się Prezes chwilowo zdeklarował się nie robić pod górkę a to już duży sukces. Wojskowi wystartują w rundzie rewanżowej a dzięki wytężonej pracy trenera Woźniaka w przerwie zimowej i 10. transferom wszyscy mają nadzieję na conajmniej utrzymanie jeśli nie zdominowanie ligi.

Na dzień dzisiejszy Wawel formalnie ma do rozgrywek zgłoszonych 39 zawodników, jednak kadra na sezon jest nieco szczuplejasza. 11 zawodników nie wznowiło przygotowań do sezonu a wśród nich są Antos, Bahkr, Brodowski, Dziadowiec (tutaj problemy zdrowotne), Dziubek, Janik, Kołodziejczyk, Lisowiec, Mizerski, Ryskala (przepadł rok temu) i bramkarz Strycharz. Ponadto seniorom nie potrzebne zapewne będą usługi oldboyów: Mucharskiego, Sobasa i Straża.

Zimą Wawel opuściło ponadto 4 zawodników o czym donosiliśmy w osobnym newsie. Z kadry z ubiegłego sezonu pozostało 14 zawodników jednak czterech z nich w zasadzie nie przepracowało okresu przygotowawcze w związku z czym raczej nie możemy liczyć, że szybko pojawią się w kadrach meczowych a mowa tutaj o: Piotrze Bąbie, Mateuszu Pigulski, Kamilu Sroce i Pawle Szegierze.

Drużynę Wojskowych wzmocniło za to 11 nowych zawodników i wraz z pozostałą czternastką tworzą 25cio osobową kadrę. W czasie zimowych przygotowań przez obiekty Wawelu przewinęło się aż 56 różnych nazwisk włącznie z tymi, które pozostały na dzień dzisiejszy. Oznacza to nie mniej nie więcej, że trener Woźniak musiał podziękować aż 31 z nich. Oznacza to, że wyselekcjonowana 11stka (odpadało 2 na 3) musi być wyjątkowo obiecująca.

Nowi zawodnicy to:

• Adrian Bartosz (1992) ostatnio pozostający bez klubu - wcześniej Płomień  Kostrze
  • Piotr Bogus (1992) ostatnio bez klubu - wcześniej Bronowianka
  • Marcin Kawa (1981) ostatnio bez klubu - wcześniej Galicja Raciborowice
  • Bartłomiej Kawski - legenda
  • Michał Lach (1990) dla, którego Wawel będzie pierwszym amatorsko-profesjonalnym klubem
  • Adrian Łukasik (1994) ostatnio FC Katowice
  • Jan Pacuła (1994) ostatnio bez klubu - wcześniej Tęcza Piekary
  • Mateusz Pohl (1987) ostatnio bez klubu - wcześniej Liszczanka Liszki
  • Patryk Radwański (1994) ostatnio bez klubu - wcześniej LKS 99 Pruchna
  • Michał Zębala (1993) ostatnio bez klubu - wcześniej Clepardia

Ponadto do rozgrywek został w opcji rezerwowej zgłoszony sam Paweł Woźniak